Будинок престарілих у Києві

Ми працюємо 24/7


Приватний будинок для людей похилого віку

Догляд за хворими похилого віку

Коли ми говоримо про догляд за хворими літніми людьми, необхідно враховувати цілий ряд аспектів, не тільки фізіологічного, а й психологічного характеру. Догляд за такими хворими вимагає особливого підходу. У першу чергу, лікарі відзначають, що літні люди можуть украй негативно відреагувати на госпіталізацію, вони погано адаптуються до незнайомої обстановки, можуть з'явитися проблеми з орієнтацією в просторі та часі.

У такому випадку, навіть при наявності всього необхідного лікування, хвороба може прогресувати. Тому, якщо категоричних рекомендацій до госпіталізації немає, догляд за таким хворим краще здійснювати в домашніх умовах.

Особливості догляду

Престарілі люди часто страждають від різних депресій, фобій, можуть бути надто вразливими і не завжди адекватно реагувати на події. А хвороба тільки посилює ці негативні прояви. Саме тому догляд за хворими похилого віку повинен здійснюватися з урахуванням всіх перерахованих вище особливостей характеру таких пацієнтів.

У хворих похилого віку може спостерігатися погіршення пам'яті, саме тому важливо стежити, щоб пацієнт своєчасно прийняв всі необхідні ліки.

Догляд за літніми хворими повинен включати попередження можливих травм. Через проблеми з опорно-руховим апаратом, а також віковими погіршеннями зору і слуху, такі пацієнти можуть впасти і отримати достатньо серйозні травми (наприклад, перелом шийки стегна). Якщо хворий лікується вдома, то потрібно потурбуватися про те, щоб коридор не був захаращений меблями та іншими предметами. Бажано також прибрати килимові доріжки, які легко можуть з'їхати набік і призвести до того, що літня людина посковзнеться і впаде. В лікарнях необхідна наявність в коридорах спеціальних пристосувань для опори.

Літні люди часто страждають порушеннями сну, їх може турбувати навіть шум, що видається нам незначним. Може спостерігатися і нетримання сечі, особливо в нічний час. У цьому випадку гарним варіантом вирішення проблеми може стати використання памперсів для дорослих.

У догляді за хворими людьми похилого віку дуже важливе місце займає правильна організація харчування. З віком обмінні процеси сповільнюються, тому з раціону необхідно виключити важку жирну їжу, також важливо знизити споживання солі.

Лежачим хворим необхідно своєчасно проводити профілактику пролежнів.

Важливо пам'ятати, що тільки організація правильного загального догляду буде позитивно впливати на результати лікування в цілому.

Мы на связи ежедневно и готовы ответить на любые вопросы

(093) 170 57 32, (044) 232-98-22