Будинок престарілих у Києві

Ми працюємо 24/7


Приватний будинок для людей похилого віку

Питання

 • Чому спеціалізований заклад для літніх людей краще, ніж турбота доглядальниці або родичів?

  Зазвичай, усі родичі зайняті власними справами, і навіть професійна доглядальниця не завжди може приділити достатньо уваги та особистого часу для належного догляду за стареньким. 

  Догляд команди професіоналів 

  Практично у всіх літніх людей є одна характерна риса – вони жаліють своїх дітей та онуків. Не хочуть ставати тягарем для близьких, їх пригнічує ситуація власної безпорадності. А у випадку, коли раптово виникає якась проблемна ситуація зі здоров’ям, часто воліють мовчати про неї. Але такий стан речей шкодить, перш за все, самим стареньким. Якщо ж взяти для прикладу ситуацію з літньою людиною, яка втратила можливість самостійно пересуватися, то це взагалі стресовий стан для родичів. Багато хто просто фізично не здатен впоратися з таким хворим, що вже казати про моральний бік проблеми. Звернення по допомогу до професіоналів, які спеціалізуються на догляді за такими людьми протягом тривалого часу – ось вірне й розумне рішення! Наші співробітники – це професіонали, вони завжди зможуть надати старенькому необхідну допомогу і забезпечать належний догляд. 

  Як боротися з пролежнями 

  Якщо людина довгий час лежить в одному й тому ж положенні, то ті ділянки тіла, які безпосередньо прилягають до постелі, починають поступово мертвіти. Якщо проводити спеціальні і своєчасні профілактичні заходи, то можна уникнути такого стану. Для цього необхідно мати спеціальні знання і навички, яких у членів сім’ї, які здійснюють догляд за інвалідом, просто немає. Все, необхідне для профілактики та усунення такого неприємного явища як пролежні, є у наших професійних співробітників. 

  Комфорт 

  Можна і в домашніх умовах створити комфорт людині з особливими потребами. Але для цього необхідно буде придбати спеціальне обладнання, яке зазвичай коштує недешево. До того ж наші квартири не такі великі, аби загромаджувати цим приладдям і так маленьку площу. Звичайно, значно простіше пересуватися на сучасному інвалідному візку широкими коридорами пансіонату, зустрічаючи при цьому таких же, як ти, людей, не відчуваючи докорів сумління перед своїми близькими. 

  Активне спілкування 

  Щоденно знаходячись у своїй квартирі чи домі, старенькі позбавлені можливості бути частиною соціального середовища. До того ж, члени їхніх сімей обмежені в часі для спілкування та необхідної допомоги. Наслідком цього стають депресії, які переслідують літніх людей, почуття самотності та втрата інтересу до подальшого існування. У нашому пансіонаті пожильці тісно спілкуються не лише з обслуговуючим персоналом та лікарями, а й один з одним. Дозвілля у пансіонаті різноманітне і включає в себе тихі спокійні прогулянки, захоплюючі настільні ігри, читання, малювання, перегляд телепрограм та багато іншого. 

  Реабілітаційний період та медична допомога 

  У літньому віці у людей часто з’являється цілий букет хвороб. Наглядати за ними та забезпечувати належний догляд здатна хіба що ціла група людей. Дуже важливо слідкувати за своєчасним прийманням призначених препаратів, їхнім дозуванням, ставити уколи. Удома, знаходячись у цілковитій самотності протягом дня, старенький може забути прийняти ліки або просто переплутати дозування, та й поставити укол для родичів досить проблемно.  У пансіонаті медсестрам зовсім не складно прослідкувати за своєчасним прийняттям усіх призначених медикаментів, а також їхнім дозуванням. Лікарі оглядають пацієнтів постійно та за необхідністю. 

  Гарний рівень харчування 

  У літньому віці необхідно дотримуватися раціону, що відповідає всім особливостям цього періоду. Стіл для стареньких є досить специфічним. Як правило, він дієтичний і відрізняється від загальноприйнятого в сім’ях. Відповідно, для приготування страв для літньої людини потрібен додатковий час. Меню їдальні нашого закладу відповідає всім віковим особливостям і вимогам пожильців. 

  Надання безпеки 

  Найбільшим стресом у житті сімей, які мають хворих престарілих родичів є постійний страх за близьку людину. Що вона робить, знаходячись у квартирі сама, чи все гаразд на даний момент, чи не відбулося чогось страшного, чи буде вона в змозі викликати допомогу, якщо станеться напад? Навіть якщо є доглядальниця, то тривожні думки все одно не припиняються. Чи гарно ставиться доглядальниця до старенького, чи приділяє йому достатньо уваги? Влаштувавши престарілого родича в наш пансіонат, його близькі будуть упевнені у якісному та своєчасному догляді. Тим більше, що пансіонат має угоду про співробітництво із приватною бригадою швидкої допомоги, яка у будь-який момент готова прибути за викликом.

 • Які документі та аналізи необхідні для укладання угоди з пансіонатом?

   

  1. Наявність свіжого талону про проходження флюорографії, а також аналіз крові, що засвідчує відсутність туберкульозу.
  2. Обов’язкова наявність амбулаторної картки та стаціонарної виписки.
  3. Ксерокопія паспорта з відображенням першої сторінки та місця прописки.
  4. Ксерокопія паспорта особи, яка укладає договір з пансіонатом (опікуна, довіреної особи чи родича)
  5. Наявність копії поліса медичного страхування. 
 • Що впливає на вартість?

  На вартість поселення літньої людини впливає:

  • перебування у стінах пансіонату,
  • харчування за рахунок закладу,
  • нагляд лікарів,
  • звернення до психолога в разі необхідності,
  • цілодобовий нагляд медичних сестер,
  • нагляд і контроль за своєчасним прийняттям ліків, проведення призначених процедур,
  • профілактика, обробка та усунення пролежнів,
  • надання психологічної допомоги,
  • проведення гімнастичних занять,
  • сестринський патронаж,
  • заміна памперсів (за необхідності),
  • необхідні гігієнічні процедури,
  • надання допомоги під час прийняття їжі,
  • супровід під час прогулянок,
  • прання
 • Подолання почуття провини

   

  Найчастіше у членів родин, які відправили своїх престарілих родичів до пансіонату, виникає непереборне почуття провини. Родичі переживають уже не за своєчасний догляд за стареньким, а за його моральний стан. Чи правильно літня людина відреагує на ситуацію, що склалася, чи буде звинувачувати своїх дітей за те, що позбавили її звичних умов, чи буде страждати віддалік дому, де провела багато років. Але найбільш неприємним психологічним фактором є думка оточуючих. Що подумають вони? Чи будуть засуджувати, вказувати пальцем, кидати косі погляди. Іноді доводиться звинувачувати себе за брак часу та неможливість самому доглядати за родичем. 

  Через що з’являється почуття провини?

  У цивілізованому світі переїжджати в літньому віці в пансіонати – давно вже звична практика. Пенсійний вік, враховуючи більшу, ніж в Україні тривалість життя, настає пізніше. Наприклад, у Сполучених Штатах пенсіонерами вважаються особи, які досягли 70-річного віку. Літні люди за кордоном із задоволенням переїздять до пансіонату, аби отримати належний догляд, зайнятися реабілітаційними програмами, знайти друзів за інтересами, тобто жити повноцінним життям. Взагалі, за кордоном заведено жити нарізно як у молодому, так і в літньому віці, відчувати власну свободу і нікому не завдавати клопоту. Тому жити окремо від старіючих батьків там – загальноприйнята норма. 

  У нашому ж менталітеті ще з радянських часів склався поширений стереотип, що діти, які відправляють своїх батьків у будинок престарілих, прирікають їх на самотність або просто позбавляються. Сталося так через те, що заклади по догляду за літніми людьми у минулі роки не отримували належної підтримки від держави, не розвивалися й не фінансувалися, відповідно, не забезпечували пожильців комфортним проживанням. У такі заклади самі старенькі вирушали неохоче. Злиденні умови та непривітний медперсонал не додавали позитивних емоцій.

  З переходом нашої країни на новий етап економічного розвитку ситуація з різного роду суспільними закладами стала змінюватися.  Почали відкриватися нові пансіонати, які брали за зразок кращі іноземні моделі. Сучасні українські пансіонати, що запозичили досвід кращих закордонних закладів, здатні помітно покращити якість життя літньої людини.

  Зараз у цих закладах створені кращі умови для проживання, а в штаті є тільки кваліфіковані та доброзичливі співробітники. Тому немає потреби переживати за майбутнє свого престарілого родича. Навпаки, відправляючи його до пансіонату, ви турбуєтесь виключно про його власні інтереси, а всі ваші дії продиктовані тільки кращими намірами. Ось кілька рекомендацій, які дозволять адаптуватися до ситуації, що склалася:

  Потрібно завжди бути на звязку

  Регулярно цікавтеся справами вашого родича, дзвоніть йому – це допоможе зберегти невидимий зв’язок. Насправді йому дуже важливо знати, що ви думаєте про нього.

  Відвідуйте родича

  Візьміть собі за правило хоча б раз на тиждень чи два відвідувати вашого родича. Наш заклад розташований поряд з містом, дістатися до нього дуже зручно. Цікавтеся у персоналу справами, демонструйте близькій людині, що вам не байдужий її стан. Якщо ви впевнені у надійності пансіонату, то не будете так важко переживати розлуку з близькою людиною.  

  Знайдіть людей, які потрапили у схожу ситуацію

  Спілкуйтеся з іншими людьми, які віддали своїх родичів у пансіонат для престарілих, разом вам буде легше опанувати ситуацію, що склалася та знайти одне в одного психологічну підтримку.

  Думайте про правильність свого рішення.

  Ніколи не докоряйте собі, що ви пішли на такий крок. Перш за все, думайте про безпеку вашої близької людини, її комфорт, належний догляд, який подовжує їй життя. Не треба звинувачувати себе в тому, що ви не в змозі створити родичу необхідні умови. Ви зовсім не професіонал, а це означає, що вам треба довіритися професіоналам.

 • Як підготувати близьку людину до переїзду?

   

  Етап 1. Вибір пансіонату

  Найперше, що треба зробити – вибрати пансіонат. Вивчіть повний перелік подібних закладів, поцікавтеся, наскільки вони гарно облаштовані та комфортні, обов’язково дізнайтеся думку про пансіонат в інших пожильців та їхніх родичів. Потім необхідно буде ненав’язливо та делікатно обговорити це питання зі своїми родичами.

  Можливо, ви зустрінетеся з різними, часто навіть протилежними думками щодо цього. Тут варто обговорити всі «за» і «проти». Якщо після цього ви не дійдете спільного рішення, зверніться за порадою до вашого лікаря чи іншого спеціаліста, який наглядає за вашим родичем. Можливо, його знання і поради допоможуть вирішити проблему.

  Етап 2. Обговорення з близькою людиною

  Далі потрібно поспілкуватися із самим стареньким. Може статися й так, що він сам хотів переїхати до пансіонату, але соромився сказати або не знав, як ви на це відреагуєте. Якщо ж він з недовірою та пересторогою зустріне вашу пропозицію, то почніть з розповіді про те, що в пансіонаті гарні умови для проживання, гарний догляд, який ви не в змозі забезпечити. Розкажіть йому, що залишаєтеся на зв’язку і будете відвідувати його. Також розкажіть про цікаві заняття і дозвілля, якого він позбавлений, залишаючись самотнім у своїй квартирі. Якщо знадобиться, проведіть кілька бесід, покажіть фотографії пансіонату і побільше розповідайте про зручності проживання там. Коли родич висловить свою зацікавленість, можна буде вирушати в пансіонат разом і на власні очі побачити місце майбутнього проживання. Часто огляд пансіонату виявляється вирішальним фактором у виборі літньої людини. Скоріш за все, вона зможе навіть відразу ж знайти друзів.

  Етап 3. Переїзд

  На початку будьте поруч якомога частіше. Дайте людині усвідомити, що її не покинули. Зверніть увагу на те, що часті, необґрунтовані скарги з її боку – це лише адаптація до нових умов. Домовляйтеся про зустрічі, разом гуляйте на території пансіонату, зацікавлено розпитуйте про новини, діліться власними. Дайте зрозуміти, що старенький не байдужий вам і всім членам родини, і він швидко і безболісно перенесе адаптаційний період.

Мы на связи ежедневно и готовы ответить на любые вопросы

(093) 170 57 32, (044) 232-98-22