Будинок престарілих у Києві

Ми працюємо 24/7


Приватний будинок для людей похилого віку

Доглядальниці для літніх людей

Рано чи пізно, але в житті кожної сім'ї може настати такий неприємний момент, коли  родич літнього віку вже не зможе сам себе обслуговувати. Самостійно здійснити повноцінний догляд за такою людиною буде дуже складно, адже тоді доведеться розриватися між домом і роботою, а то й зовсім звільнитися. Зазнаючи постійного стресу, ви нічим не полегшите стан хворого. Розумним виходом із ситуації може стати доглядальниця для літньої людини.

Що входить в обов'язки доглядальниці?

Як відомо, з настанням старості у людини можуть не тільки загостритися хронічні захворювання, а й виникнути цілий «букет» нових недуг.

Це і погіршення зору, слуху, розсіяна увага, а, часом, і старече недоумство. Багато стареньких ледве пересуваються навіть по квартирі, і тим більше не можуть вийти на вулицю. Доглядальниця вдома допоможе вирішити не тільки побутові проблеми (сходити в магазин, в аптеку, приготувати їжу, прибрати), але й простежить за своєчасним прийомом ліків, зробить укол.

Доглядальниця для престарілих в ідеалі повинна мати профільну медичну освіту. Однак ви повинні чітко визначити, що ж буде входити до її обов'язків. Від наявності спеціальних навичок медсестри залежить ціна послуг доглядальниці для літньої людини. Якщо ваш родич не потребує регулярних медичних процедур, то доглядальниця буде просто допомагати по господарству, а також надавати психологічну підтримку. Це досить важливий аспект. Професійна доглядальниця повинна знати цілий ряд нюансів, що впливають на психічний і фізичний стан літньої людини, бути терплячою і не конфліктною.

Якщо ж престарілій людині необхідно регулярно проводити медичні процедури (ставити крапельниці, уколи тощо), то в цьому випадку необхідна доглядальниця з медичною освітою.

Домовляючись із доглядальницею, обов'язково чітко визначте коло її обов'язків. Як правило, приватні доглядальниці здійснюють загальний і необхідний медичний догляд. Це гігієнічні процедури, годування, прийом ліків і т.п., а також психологічна підтримка, організація дозвілля (прогулянки, читання). Додатково (за домовленістю) доглядальниця може також займатися прибиранням, приготуванням їжі.

Функції доглядальниці для літніх дещо відрізняються від обов'язків патронажної сестри. Остання надає допомогу саме в медичному догляді за хворим, проводить огляди, але, як правило, не проводить з підопічним час цілодобово.

Якщо доглядальниця запрошується до хворого, який проходить курс реабілітації (наприклад, після операції, інсульту тощо), то однією із необхідних навичок має бути знання основ лікувальної фізкультури та гімнастики.

Вибираючи доглядальницю, краще не поспішати, а зважити всі наявні варіанти. Особливо уважно потрібно оцінити не тільки професійні, а й особисті якості. Брати доглядальницю «з вулиці» досить ризиковано, рекомендації знайомих теж можуть бути не дуже надійним джерелом. Краще звернутися по допомогу до спеціалізованих центрів. Там зможуть врахувати всі конкретні побажання і підібрати людину, що підходить саме вашому літньому родичу. Крім того, агентства уважно ставляться до підбору персоналу, бо піклують про своєю репутацію. Так що ви будете застраховані від неприємних «сюрпризів».

Мы на связи ежедневно и готовы ответить на любые вопросы

(093) 170 57 32, (044) 232-98-22