+380931705732, +380442329822   Работаем 24/7

Догляд за престарілими батьками

Питання догляду за людьми похилого віку в Україні і в країнах Заходу вирішується по-різному. В силу усталених ментальних стереотипів, у нас вважається, що догляд за людьми похилого віку – це, насамперед, обов'язок їхніх дітей та онуків. З одного боку – це правильно. Літня людина комфортніше почувається в колі сім'ї, лікарі відзначають, що домашня атмосфера навіть сприяє якнайшвидшому одужанню.

Але ситуації бувають різні. І мова зараз навіть не про самотніх пенсіонерів, про яких просто немає кому подбати. Не завжди працюючі діти в змозі здійснювати догляд за престарілими батьками. Часто за літньою людиною необхідний цілодобовий нагляд, особливо, якщо вона страждає старечим недоумством. Звільнитися з роботи і сидіти з родичем – далеко не кращий вихід із ситуації. Найчастіше він може призвести тільки до хронічної втоми, стресу і остаточно зіпсувати відносини в родині. 

Альтернативні варіанти

Одним із варіантів, який може суттєво полегшити догляд за престарілим родичем є звернення до доглядальниці. Спеціально навчена людина, як правило, з медичною освітою, здійснить загальний догляд, дасть ліки і, в разі необхідності, проведе медичні маніпуляції (зробить укол, поставить крапельницю).

Однак не завжди догляд за старими людьми в домашніх умовах може виявитися оптимальним вирішенням проблеми. По-перше, якщо у людини проблеми з опорно-руховим апаратом, їй необхідні спеціальні медичні пристрої, розмістити які в малогабаритній квартирі часто неможливо, та й коштують вони недешево. По-друге, існує й соціальний аспект проблеми. Дуже часто літні люди страждають від самотності, відсутності співрозмовників. Їм просто немає з ким поділитися своїми проблемами. У цьому випадку більш прийнятним варіантом буде влаштування літньої людини в спеціалізований заклад для престарілих. Але тут родичі знову стикаються з неприйняттям суспільства. Стереотип ще радянських часів закріпив у нашій свідомості образ будинку престарілих як чогось похмурого, де старенькі доживають віку, всіма покинуті і забуті, в жахливих побутових умовах. Тоді як європейські та американські пенсіонери на схилі років самостійно перебираються в будинки престарілих, де живуть, насолоджуючись вільним часом і відсутністю побутових проблем. На щастя, приватні центри для літніх людей в Україні переймають передовий зарубіжний досвід. Догляд за престарілою людиною в такому закладі організований на вищому рівні. Крім того, тут пенсіонер має можливість спілкуватися з ровесниками, змістовно проводити дозвілля, не відчуває себе ізольованим від суспільства.

Свяжитесь с нами

Ми турбеємось про Ваших близьких

Наш пансіонат зробить життя вашого родича сонячної, позитивною і яскравою. Всі страхи, тривоги і переживання залишаться позаду ..

hot clinic

Переваги

  • Гарна атмосфера
  • Цікаве проведення часу
  • Правильне харчування
  • Належний догляд
  • Медичні послуги
  • Місце для прогулянок
  • Зручне розташування (до центру Києва всього 15 хвилин)
  • Співробітництво з приватною клінікою

Докладніше...

 

Контакти

mapКиївська область, с. Підгірці

map (044) 232-98-22, (093) 170 57 32

Соцмережі

Яндекс.Метрика